Objednávky syrov  0911 320 032

Rodinné vinárstvo Dockner

Víno Dockner


Rodinná firma Josef Dockner si vytvorila také silné puto k vínu, že ním jednoducho žije. Oblasť Kremstal, v ktorej sa vinič pestuje, predurčuje silu a ovocnosť tu vypestovaných vín. Poctivé vína Josef Dockner v sebe odrážajú dlhoročnú rodinnú tradíciu aj to, že sú pestované s veľkou láskou.

Z ôsmich vinohradníckych oblastí Dolného Rakúska je Kremstal pravdepodobne jedným z najstarších a najrozmanitejších. Už v ranom stredoveku ľudia oceňovali ideálne podmienky pre vinohradníctvo v tomto regióne južne od Dunaja a v okolí Kremsu. Dnes sa Kremstal prezentuje ako úspešná zmes svetového dedičstva UNESCO, vínnej kultúry, špičkovej gastronómie, inovatívnej sily a tradície.

Obrazu na severnom brehu Dunaja dominuje vinárske, kultúrne a univerzitné mesto Krems. Na juhu vinohradníckej oblasti Kremstal je krásna kopcovitá vinohradnícka krajina s malými vinohradníckymi mestečkami ako Höbenbach, tradičnými vinárňami a živou vinárskou kultúrou. Nachádza sa tu väčšina našich viníc, ktoré sú chránené už z diaľky vidieť opátstvo Göttweig. Hlavnými odrodami viniča je Veltlínske zelené a Rizling rýnsky, pričom od ročníka 2007 môžu typickí predstavitelia týchto odrôd niesť aj označenie „Kremstal DAC“.

V širokom sortimente si každý vyberie tie najlepšie biele vína, červené vína či ružové vína. Vyberať môžete napríklad aj podľa obsahu cukru alebo párovania s pokrmami. Pokiaľ vína Josef Dockner nepoznáte, môžete vyskúšať akčné balíčky za výhodné ceny.

<< späť na ponuku vín

 

 Víno Dockner 

Víno Dockner 

Víno Dockner 

Víno Dockner